طراحی وبسایت فروشگاهی – آشنایی با نکات و ویژگی های طراحی وبسایت فروشگاهی

  1. خانه
  2. پایگاه دانش
  3. طراحی وبسایت فروشگاهی – آشنایی با نکات و ویژگی های طراحی وبسایت فروشگاهی

طراحی وبسایت فروشگاهی برای کسانی که می خواهند کسب و کار خود را رونق دهند و در جامعه مجازی جایگاه بالایی به دست آورند بسیار مهم می باشد. طراحی وبسایت فروشگاهی باید دارای برخی از ویژگی های بسیار اصولی و قوانین ویژه طراحی سایت باشد که آنها به وسیله طراح کاملا رعایت می گردد.

معرفی برخی از نکات مهم و ویژگی های طراحی وبسایت فروشگاهی :

برای طراحی وبسایت فروشگاهی باید به برخی از نکات بسیار مهم توجه شود که این نکات عبارت هستند از :

طراحی وبسایت فروشگاهی

دسترسی ساده :

شما باید پیش از طراحی وبسایت فروشگاهی به دسترسی ساده آن برای بازدید کنندگان توجه بسیار زیادی داشته باشید. برای اینکه کاربر یک سایت فروشگاهی موفق داشته باشد، گشت و گذار بازدید کنندگان را در سایت خود باید افزایش دهد. یکی از قوانین بسیار مهمی که به تازگی وارد وبسایت های فروشگاهی شده است، سه کلیک می باشد، شما باید این قانون را در طراحی سایت خود رعایت کنید، بنابراین سایت شما باید به گونه ای طراحی شود که بازدید کننده تنها با 3  کلیک به هر محصولی که در داخل سایت می باشد دسترسی لازم را پیدا کند.

گرافیک :

گرافیک طراحی وبسایت فروشگاهی یکی از نکات مهم دیگری می باشد که پیش از طراحی کردن وبسایت خود باید به آن توجه نمایید. دقت داشته باشید که از بین انواع گرافیک ها باید بهترین نوع طراحی گرافیک را برای سایت انتخاب کنید. البته یکی از نکات اساسی که در این مورد وجود دارد این است که تنها گرافیک سایت طراحی شده شما مسئله مهمی نمی باشد که باید به آن اهمیت دهید. در واقع محتواهایی که درون سایت شما وجود دارد هم باید مناسب و متعادل باشند، چرا که بازدید کنندگان بعد از مشاهده نمودن گرافیک سایت به دنبال محتواهای سایت می باشند.  اگر مطالبی که درون سایت قرار می گیرد مفید نباشد، بازدید کنندگان از سایت فروشگاهی طراحی شده شما خارج می شود.

طراحی وبسایت فروشگاهی

متعادل بودن محتوا :

یکی از نکات دیگری که در طراحی وبسایت فروشگاهی اهمیت دارد و بسیاری از افرادی که سایت فروشگاهی دارند باید به این نکته توجه نمایند، متعادل بودن محتوا است. زمانی که محتوای شما متعادل و مناسب باشد هر فردی با هر دانش و سطح سوادی که دارد می تواند محتوای وارد شده شما را در سایت مطالعه نماید و به مطالبی هم که نیاز دارد دسترسی لازم را پیدا کند.

داشتن سبک خاص :

یکی از نکات دیگری که پیش از طراحی وبسایت فروشگاهی باید به آن دقت داشته باشید، این است که سبک خاص و منحصر به فرد طراحی سایت خود را داشته باشید. در واقع شما زمانی که قبل از طراحی نمودن سایت، سبک ویژه ای را انتخاب نمایید اعتبار و هویت سایت شما بالاتر می رود. سبک خاص و ویژه شما در طراحی وبسایت فروشگاهی نشانگر این موضوع می باشد که شما یکی از روش ها و اصول خاص را پیروی می کنید. به همین دلیل بازدید کنندگان سایت شما هم بر اساس آن سبک و روش به کار برده شده طراحی سایت تان فعالیت های شما را به خوبی شناسایی می کنند.

امکان خرید و فروش راحت برای کاربران :

هر یک از مشتریانی که به صورت اینترنتی و آنلاین می خواهند خرید خود را انجام دهند، بدون شک زمان برایشان اهمیت دارد. آنها می خواهند محصول خریداری شده خود را در کمترین زمان دریافت کنند. به همین دلیل سرعت و طراحی وبسایت فروشگاهی باید به گونه ای تنظیم شود که مشتری سریعا خرید آنلاین خود را انجام دهد. اینکه مشتریان خرید خود را به آسانی و به راحتی انجام دهند موجب می گردد که آنها مشتری همیشگی شما شوند. بر همین اساس دقت زیادی باید نسبت به این مورد داشته باشید و رضایت بازدیدکنندگان خود را تا به دست آورید تا در سایت شما همیشه حضور داشته باشند.

طراحی وبسایت فروشگاهی

سازگاری با انواع گوشی ها و تبلت ها :

همه ما به خوبی از این امر مهم مطلع می باشیم که تمامی افراد امروزه با گوشی و یا تبلت خرید اینترنتی و به صورت آنلاین انجام می دهند. بر همین اساس طراحی وبسایت فروشگاهی باید به گونه ای باشد که مشتریان به راحتی بتوانند سایت طراحی شده شما را در گوشی و یا تبلت خود مشاهده کنند. در این صورت به آسانی می توانند خرید شان را از سایت انجام دهند. اینکه بازدید کننده سایت شما را با گوشی و تبلت بتواند باز کند ، در رتبه بندی جستجوی گوگل تاثیر بسیار زیادی دارد، چرا که تمامی الگوریتم های گوگل به این مورد اهمیت بسیاری می دهند و اگر شما قوانین و اصول طراحی وبسایت فروشگاهی خود را برای گوشی و تبلت رعایت نمایید گوگل سایت تان در صفحه های اول نشان می دهد.

توضیح کامل در مورد هر محصول :

زمانی که هر فردی از سایت های فروشگاهی خرید خود را انجام دهد، بدون شک فروشنده به صورت حضوری در آن سایت وجود ندارد که پرسش های مشتریان را پاسخ دهد، به همین دلیل زمانی که طراحی سایت فروشگاهی انجام می شود باید به این مورد بسیار دقت شود که توضیحات هر یک از محصولات را در زیر آن به درستی آورده شود.

جهت ثبت سفارش و مشاوره رایگان تماس بگیرید

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

نمونه کارهای اخیر
نوشته های اخیر

شاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید

فهرست