برای طراحی سایت چه چیزهایی نیاز است – موارد لازم برای طراحی وب سایت – موارد لازم برای راهندازی وب سایت

  1. خانه
  2. پایگاه دانش
  3. برای طراحی سایت چه چیزهایی نیاز است – موارد لازم برای طراحی وب سایت – موارد لازم برای راهندازی وب سایت
با عرض سلام خدمت علاقه مندان بر طراحی سایت در این مقاله قصد داریم تا شما را با موارد لازم برای طراحی وب سایت آشنا کنیم.که با استفاده از این مقاله با آگاهی اولیه از موارد لازم برای طراحی سایت اقدام به برنامه ریزی و هزینه بندی کنید.

سایت چیست؟

سایت در لغت به معنی مکان است و در دنیای اینترنت یعنی مکانی که به شما اجازه می دهد تا در آن به فعالیت اقدام کنید.
وب سایت شبکه اینترنت یک مغازه است که از چند قسمت تشکیل شده خب مسلما برای هر چیزی یک اسم لازم است موارد لازم برای طراحی وب سایت به شریح زیر است.

 

موارد لازم برای طراحی وب سایت

موارد لازم برای طراحی وب سایت

1- اسم مغازه
2-مکان مغازه

اسم مغازه

برای یک وب سایت حکم دامنه رو دارد. که این دامنه ها انواع مختلفی دارد که با توجه به فعالیت وب سایت انتخاب شد و این دامنه ها برای خود معنی و مفهوم خاص خودش را دارد

برای مثال

ir. دامنه ملی و ایرانی است هر کشوری برای خود دامنه اختصاصی دارد .

com : مخفف Commercial به معنای تجاری است که اکثراْ جهت استفاده هایی که به شکلی به اموری مانند خرید و فروش، معرفی محصولات، خدمات و مانند آن مربوط می باشند، اختصاص می یابد، اگرچه امروزه بسیاری از سایتهای همه منظوره نیز از نوع com استفاده میکنند.

net : (مخفف Network) این نوع Domain معمولاْ توسط شبکه هائی مانند شبکه های اطلاع رسانی، شرکتهای اینترنتی و سایر موارد مشابه مورد استفاده قرار می گیرد .

org : (مخفف Non-Profit Organizations) این نوع Domain معمولاْ توسط مؤسسات و سازمانهای غیر انتفاعی که غالباْ فعالیت غیر تجاری (یا حتی تجاری) دارند مورد استفاده قرار می گیرد .

biz : (مخفف Business). این نوع Domain خــاص سایتهای شغلی – تجارتی به ویژه خدمات مربوط به تجارت الکترونیکی که به زودی ارزشی بیش از پیش در اینترنت خواهد یافت، ایجاد گشته است .

مکان مغازه یا همان مکان سایت

در سایت حکم هاست و سروری است که از اطلاعات ما میزبانی و نگه داری می کند که یکی از مهم ترین انتخاب ها هاست خوب است که برای مثال:سرعت -کیفیت-امنیت و خیلی چیز ها از ویژگی های یک هاست و سرور خوب است.

فضای هاست

در این قسمت بستگی به فعالیت و نوع وب سایت دارد که اگر محصولات و اطلاعات مان زیاد باشد باید فضای مناسب با اطلاعات و حجم مورد نیاز رو خریداری کنیم.

نوع وب سایت

در این قسمت باید مشخص کنیم که وب سایت مان با چه زبان برنامه نویسی یا مدیریت محتوایی که همان cms است پیاده سازی خواهد شد.برنامه نویسی یک وب سایت زمان بر و پر هزینه خواهد بود ولی استفاده از مدیریت محتواهای آماده و رایگان سریع و کم هزینه می باشد در مدیریت محتواهای پردازی از محبوبیت خوبی برخوردار است.
جهت سفارش و راه اندازی وب سایت می توانید با ما تماس بگیرید.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

نمونه کارهای اخیر
نوشته های اخیر

شاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید

فهرست